У Львові виставили 68 оригіналів одного із батьків європейського символізму Яцека Мальчевського

У Львівській галереї мистецтв відкрили виставку Яцека Мальчевського — одного із найвидатніших польських художників XIX-XX століть. Львів володіє майже 70 його оригіналами і зараз показує усю колекцію.

Це великий містик, який закодовував у своїх картинах образи і натяки. Яцек Мальчевський вчився у Яна Матейка, а також у Кракові і Парижі. Бував і у Львові, а в Роздолі, у маєтку графа Лянцкоронського йому навіть обладнали майстерню. Він — один із батьків європейського символізму. На виставці у Львові презентують його живопис і графіку. Там помітимо, що цей художник вельми полюбляв автопортрети. Але зображав себе не лише у реалістичних сюжетах, а часто у біблійних персонажах. То він в лицарських обладунках, то в образі самого Христа, то міфічний герой.

«Він любив зображувати себе, навіть в обличчях фавнів ми можемо прочитувати риси обличчя самого Яцека Мальчевського. Малював також свою дружину, сестру, племінників. Тобто це різнопланові роботи. Ми намагалися якнайбільше показати, що у нас було приховане і зберігалося у фондосховищах», — розповідає завідувачка відділу європейського мистецтва XIX-XX ст. Наталія Крокіс.

Дещо демонструють вперше. Ці твори часто мандрують Польщею і Україною. А зараз унікальна нагода побачити усю колекцію.

«Одну із найбільших його колекцій у світі ми маємо, це 68 творів і це просто величезна колекція. Маємо її завдяки родині Лянцкоронських, які тоді мали свій палац у Роздолі, з ними приятелював Мальчевський. Тому завдяки цій достойній родині ми маємо ці твори», — пояснює Тарас Возняк, директор Львівської галереї мистецтв ім. Бориса Возницького.

Виставка оригіналів Яцека Мальчевського триватиме лише три тижні. А потім частина повернеться у фондосховища, але найвизначніші твори повернуть на постійну експозицію. Зокрема, є ідея присвятити йому окремий зал.Джерело статті: “https://zaxid.net/u_lvovi_vistavili_68_originaliv_odnogo_iz_batkiv_yevropeyskogo_simvolizmu_yatseka_malchevskogo_n1496712”