У США провели першу протягом майже двох десятиліть страту на федеральному рівні

Страчений перед смертю заявив про свою невинуватість

Федеральний уряд США 14 липня провів своє перше упродовж 17 років покарання, ввівши смертельну ін’єкцію чоловіку, засудженому за вбивство родини з Арканзасу 1996 року. Про це повідомляє Associated Press.

Об этом сообщает Преступная Россия

Страченим став 47-річний Деніел Льюїс, перед смертю він заявив, що не винуватий. Його останніми словами були: "Ви вбиваєте невинувату людину".

Льюїс із 1995 року був членом расистської організації під назвою "Арійська народна республіка". Він разом з іншим злочинцем увірвався в будинок торговця зброєю Вільяма Мюллера, його дружини Ненсі і їхньої восьмирічної доньки Сари. На судовому процесі 1999 року прокурори заявили, що зловмисники вкрали зброю і $50 тис. готівкою у Мюллерів у межах свого плану зі створення "нації тільки для білих".

Обвинувачі також заявили, що злочинці застосували електрошокові пістолети до жертв, наділи їм мішки для сміття на голови, щоб задушити їх, приклеїли камені до їхніх тіл і викинули їх у сусідній затоці.

Родичі вбитих виступали проти страти, заявляючи, що Лі заслуговує на життя у в’язниці. Вони хотіли бути присутніми, щоб заперечувати твердження, що страту здійснили від їхнього імені.

Ця страта стала першою за 17 років на федеральному рівні у США. Напередодні федеральна суддя США Таня Чуткан видала припис, яким відклала здійснення страт. Причиною стали позови ув’язнених, які заявляли, що хочуть змінити смертельну ін’єкцію, оскільки та може завдати їм надзвичайного болю. Проте вже 14 липня Верховний суд США дозволив проведення страт.

2003 року влада США запровадила неофіційний мораторій на страту, оскільки в мін’юсті вирішили переглянути їхній протокол. Мораторій наклали через невдалі страти, коли в’язні задихалися або стогнали перед смертю, що поставило під сумнів безболісність процедури, повідомило видання USA Today. Останні три страти на федеральному рівні відбулися у США у 2001–2003 роках, коли президентом був Джордж Буш – молодший. Раніше американський уряд стратив людину 1963 року за президента Джона Кеннеді. 2019 року генпрокурор США Вільям Бар розпорядився відновити смертельні страти, але процес заблокували через судові розгляди.

National Public Radio нагадало, що зараз на покарання у США на федеральному рівні чекає понад 60 осіб, зокрема уродженець Чечні Джохар Царнаєв, якого визнали винуватим в організації вибуху під час Бостонського марафону 2013 року.

Водночас найсуворіше покарання практикують у деяких штатах. За даними організації Death Penalty Information Center, тільки 2019 року в різних американських штатах стратили 22 людей.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-u-ssha-proveli-pershu-za-majzhe-dva-desjatilittja-karu-na-federalnomu-rivni-1509273.html”