"Зелений тариф" треба змінити, – нардеп від "Слуги народу" Нагорняк

последние новости в Украине останні новини в Україні
Фото:
з відкритих джерел


15 липня у Києві пройшла пресконференція на тему: "Відновлювана енергетика – чи буде світло в кінці тунелю?". Основною темою якої стало обговорення зниження зеленого тарифу для бізнесу.

Об этом сообщает FLB

Темою для дискусії став проєкт Закону №3658. "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії".

"Так, ми за відновлювальну енергетику, але держава стикнулась із економічною кризою, з коронавірусною кризою і станом на сьогодні гарантований покупець заборгував перед інвесторами у відновлювану енергетику понад 16 мільярдів гривень. Потрібно рухатись в бік зменшення нашого тарифу, тому що на разі ми не можемо дозволити собі надвисокий тариф, який один із найдорожчих в Європі", – Сергій Нагорняк, народний депутат України (фракція "Слуга народу"), заступник голови комітету ВРУ з енергетики та ЖКГ.

У червні був підписаний меморандум про консенсус щодо зниження зеленого тарифу між учасниками ринку та урядом. Хоча і не всі учасники його підписали, проте його важливість була підкреслена на пресконференції.

"В меморандумі є речі, які не дуже добрі для інвесторів, але є розуміння, що саме так ми можемо далі розвивати цю галузь. Якщо всі інвестори упруться, що вони не згодні на нинішні умови ринку, то це буде клінч, який буде заганяти у кут галузь зеленої енергетики. Меморандум – це вихід з кризової ситуації, яка склалася на сьогодні", – Олексій Томаш, керівник проєктів EDS Engineering.

ASPI news писало, що в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець роз’яснила, чи можна відновлювати імпорт електроенергії з РФ. Також повідомлялося, що Європейський банк виділить гроші на відновлювальну енергетику України.Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/ekonomika/zeleniy-tarif-treba-zminiti-nardep-vid-slugi-narodu-nagornyak”