Ірану доведеться компенсувати збитки компанії МАУ за збитий літак – Єнін

Єнін: Літак МАУ було застраховано в одній із європейських страхових компаній

Ірану доведеться виплатити компенсацію авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) за збитий у січні літак Boeing 737-800 рейсу PS752. Про це 10 серпня заявив заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін на своїй сторінці у Facebook.

Об этом сообщает FIB

"Мені важко уявити можливість уникнення іранською стороною відповідальності за збитий український Boeing, і це розуміють усі причетні гравці", – повідомив він.

Єнін зазначив, що під час двосторонніх переговорів іранська сторона підтвердила готовність відшкодувати збитки, зокрема й авіакомпанії МАУ, представників якої було запрошено на переговори з українського боку. Питання внесуть до порядку денного наступного раунду переговорів.

"Дійсно, літак МАУ було застраховано в одній із європейських страхових компаній, яка, у свою чергу, перестрахувала свої ризики в інших страховиків. Відповідно, Ірану доведеться компенсувати збитки компанії МАУ якщо не безпосередньо, то в регресному порядку відповідним страховим компаніям, але все одно йтиметься про ті ж самі компенсації", – підсумував він.


https://www.facebook.com/eugene.enin/posts/10213744969017974

Напередодні голова Центральної страхової організації Ірану Голамреза Сулеймані заявив, що авіакомпанія МАУ не має одержати компенсацію від Ірану, оскільки збитий іранськими військовими Boeing застрахували європейські компанії. Отже, ці європейські компанії мають виплатити компенсацію.

Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України", який прямував із Тегерана до Києва, розбився 8 січня поблизу столиці Ірану. На борту перебували 167 пасажирів і дев’ятеро членів екіпажу. Ніхто не вижив. Серед загиблих – 11 громадян України. Більшість пасажирів була громадянами Ірану та Канади.

Влада Ірану, яка стверджувала спочатку, що літак розбився через технічну несправність, 11 січня під тиском лідерів західних країн визнала, що рейс PS752 помилково збила іранська ракета.

20 червня президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю канадському виданню Globe and Mail припустив, що проти Ірану буде подано позови до міжнародних судів, якщо ця країна не дотримуватиметься взятих на себе зобов’язань у зв’язку з катастрофою літака авіакомпанії МАУ. За словами Зеленського, Україна чекає на офіційні вибачення за інцидент.

23 липня заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін заявив, що розшифрування даних чорних скриньок, яке завершили у Франції, підтвердило незаконне втручання в роботу пасажирського лайнера.

Іран заявив раніше, що згоден виплатити компенсацію за збитий український пасажирський Boeing. Представник міністерства закордонних справ Ірану Аббас Мусаві 30 липня уточнив, що розв’язання цього питання "відніме час і має різні аспекти з технічного і правового поглядів".

Перший раунд переговорів про компенсації рідним жертв катастрофи літака МАУ в Ірані відбувся 30 липня в Києві і тривав 11 годин. Наступний раунд переговорів про компенсації заплановано на жовтень. Україна від іранської сторони розраховує одержати всю інформацію для розслідування обставин катастрофи літака.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/iranu-dovedetsja-kompensuvati-zbitki-kompaniji-mau-za-zbitij-litak-enin-1513166.html”