Вибори-2020: нуль перемог в облцентрах стануть для «Слуги народу» електоральним фіаско«Слузі народу» пророкують фіаско на виборах-2020. Чи можна буде нуль перемог в обласних центрах назвати провалом партії влади? Відповідаємо на це питання, аналізуючи результати БПП на мерських виборах в облцентрах у 2015 році.

Об этом сообщает RuGate


«Слугам народу» прогнозують тотальну поразку на місцевих виборах, які пройдуть 25 жовтня 2020 року. За оцінками багатьох соціологів, журналістів і політологів, кандидати в мери від партії «СН» програють вибори в усіх обласних центрах.


Чи стане нуль перемог в облцентрах справжнім провалом для партії влади? Щоб відповісти на це питання, давайте згадаємо результати Блоку Петра Порошенка «Солідарність», який п’ять років тому брав участь в місцевих виборах у статусі партії влади.


Результати-2015


Вінниця


У Вінниці БПП свого кандидата у мери міста.


Перший тур виборів не визначив переможця. У другому турі перемогу кандидат від «Вінницької європейської стратегії» Сергій Моргунов. За Моргунова проголосувати майже 64%, його опонентка від ВО «Батьківщина» Людмила Щербаківська набрала 33,2% голосів.


Луцьк


П’ять років тому мером Луцька кандидат від БПП Микола Романюк.


У другий тур виборів Романюк потрапив з кандидатом від УКРОПу Олександром Товстенюком. Із результатом 55,7% 42% переміг Романюк.


Дніпро


Кандидатом у мери тоді ще Дніпропетровська від БПП Максим Курячий. Курячий не зміг пробитись у другий тур мерських виборів. У першому турі він посів лише четверте місце з результатом 4,8%.


Мером Дніпропетровська Борис Філатов (52,3%), перемігши у другому турі Олександра Вілкула (44,9%).


Житомир


Мером Житомира п’ять років представника БПП Сергія Сухомлина.


Перемогу Сухомлин у другому турі, випередивши Любов Цимбалюк (ВО «Батьківщина») на 10% (52,6% проти 42,8%).


Ужгород


На посаду мера Ужгорода від БПП Михайло Качур. У першому турі він посів третє місце, набравши 11,3% голосів.


Переможцем виборів Богдан Андріїв від партії «Відродження». У другому турі за Андріїва проголосували 58,5% виборців, його опонент – самовисуванець Сергій Ратушняк – набрав майже 31% голосів.


Запоріжжя


На виборах мера Запоріжжя БПП Микола Фролов, який посів друге місце.


Перший тур не визначив переможця. Зате у другому турі Фролов самовисуванцю Володимиру Буряку. За Буряка проголосували 55,6%, за Фролова – 39,5%.


Івано-Франківськ


Боротьба за посаду мера Івано-Франківська п’ять років була по-справжньому гарячою.


У першому турі перемогу кандидат від БПП Ігор Насалик. Однак у другому турі його зміг «свободівець» Руслан Марцінків – 42,3% проти 54,8%.


Кіровоград


У Кіровограді перемогу висуванець БПП Андрій Райкович.


Офіційним переможцем Райкович після тривалого підрахунку голосів. Свого опонента Артема Стрижакова у другому турі він випередив лише на 378 голосів.


Львів


У Львові кандидат БПП Оксана Юринець із результатом 4,4% лише п’яте місце.


Перемогу на виборах Андрій Садовий, який балотувався від «Самопомочі». У другому турі за нього проголосували 61,1% львів’ян. Друге місце посів «свободівець» Руслан Кошулинський, якого підтримали 36,9% виборців.


Миколаїв


У Миколаєві результати виборів для БПП також були не надто втішними. Кандидат від БПП Леонід Клименко лише четверте місце, набравши 6,5% голосів.


Мера Миколаєва було обрано у другому турі. Ним представник «Самопомочі» Олександр Сєнкевич. У першому турі Сєнкевич програв кандидату від «Опоблоку» Ігорю Дятлову. Зате у другому турі Сєнкевич обігнав Дятлова на 11% (54,9% проти 43,3%).


Одеса


Олександр Боровик, який балотувався в мери Одеси від БПП, друге місце.


Геннадія Труханова п’ять років тому одеським мером в першому турі. За нього проголосували 51,3%, тоді як Боровика підтримали 24,6% виборців.


Полтава


Як і в Одесі, у Полтаві кандидат БПП Андрій Матковський друге місце.


У першому та другому турах Матковський представнику партії «Совість України» Олександру Мамаю.


Рівне


На виборах мера Рівного кандидат від БПП Олексій Муляренко четверте місце. За нього проголосували 8,5% виборців.


Перемогу самовисуванець Володимир Хомко, який у другому турі вдвічі (64,2% проти 32,2%) випередив висуванця ВО «Народний контроль» Дмитра Якимця.


Суми


Кандидат БПП у мери Сум Дмитро Лантушенко четверте місце. Його кандидатуру підтримали 7,5% сумчан.


Мером Сум висуванець ВО «Батьківщина» Олександр Лисенко (68,5%), який у другому турі «розгромив» кандидата «Волі народу» Анатолія Єпіфанова (29,5%).


Тернопіль


У 2015 році представник БПП Ігор Вонс справжнього фіаско на виборах мера Тернополя. За Вонса проголосували 3,6% виборів, завдяки чому він посів лише шосте місце.


Тернопільським мером у першому турі з результатом 57,9% Сергія Надала.


Харків


Мерські вибори у Харкові також були невдалими для БПП. Кандидат партії Порошенка Олександр Давтян лише 4,5% голосів, посівши п’яте місце.


Як і в Тернополі, мера Харкова обрали в першому турі. Ним Геннадій Кернес, за якого проголосували 65,8% виборців.


Херсон


На мерських виборах кандидат БПП Олена Урсуленко четверте місце. За неї проголосували 7,7% виборців.


Мером Херсона о самовисуванця Володимира Миколаєнка. У другому турі він випередив представника «Батьківщини» Владислава Мангера – 67,8% проти 28,4%.


Хмельницький


В мери Хмельницького у 2015 році від БПП Сергій Мандзій. Виборчі перегони він закінчив на третьому місці з результатом 15,9%.


Мером Хмельницького «свободівець» Олександр Симчишин. У другому турі він більше як на 20% випередив самовисуванця Костянтина Чернилевського.


Черкаси


У Черкасах висуванець БПП Олександр Радуцький 10,4% голосів, посівши четверте місце.


Перший тур мерських виборів закінчився перемогою кандидата від Партії Вільних демократів Сергія Одарича. Однак у другому турі його більше як на 3% представник «Батьківщини» Анатолій Бондаренко.


Чернівці


Для кандидатки від БПП Наталії Якимчук вибори мера Чернівців четвертим місцем. За неї проголосували 6,2% виборців.


Перемогу на мерських виборах самовисуванець Олексій Каспрук. У другому турі він майже вдвічі випередив представника партії «Рідне місто» Віталія Михайлішина (62,6% проти 34,5%).


Чернігів


На виборах мера Чернігова у 2015 році перемогу здобув висуванець БПП Владислав Атрошенко.


У першому турі Атрошенко кандидату партії «Наш край» Олександру Соколову. Зате у другому турі Атрошенко Соколова на 8%.


Київ


Мером Києва п’ять років тому виборці кандидата від БПП Віталія Кличка.


У другому турі Кличко вдвічі кандидата Партії рішучих громадян Борислава Березу (64,1% проти 32,3%).


Підсумки-2015


З 21 обласного центру, де у 2015 році мерські вибори, БПП не висував свого кандидата лише у Вінниці. Вочевидь, мали місце домовленості з Володимиром Гройсманом.


На мерських виборах БПП перемогу у Києві та в чотирьох обласних центрах – Луцьку, Житомирі, Кіровограді і Чернігові.


У чотирьох облцентрах – Запоріжжі, Івано-Франківську, Одесі і Полтаві – тодішня партія влади посіла друге місце.


В Ужгороді та Хмельницькому кандидати БПП посіли третє місце. Ще у сімох облцентрах кандидати партії Порошенка закінчили виборчі перегони на четвертому місці, у Львові і Харкові – на п’ятому, а у Тернополі – на шостому.


Враховуючи Київ, у 2015 році на виборах мерів майже у кожному другому облцентрі БПП посів не нижче 2-го місця.


Висновки-2020


Якщо «Слуга народу», яка зараз є партією влади, не здобуде жодної перемоги на виборах мерів в обласних центрах, такий результат можна буде вважати абсолютно провальним і по-справжньому ганебним у порівняні з результатом БПП п’ятирічної давності, коли тодішня партія влади зуміла виграти мерські вибори у Києві та в чотирьох облцентрах.


Нуль перемог на обласному рівні стануть для «Слуги народу» поворотним моментом, коли щодо пропрезидентської партії замість терміну «електоральна революція» можна буде вживати термін «електоральне фіаско».


загрузка...


Джерело статті: “https://informator.press/vybory-2020-nul-peremoh-v-obltsentrakh-stanut-dlia-sluhy-narodu-elektoralnym-fiasko/”