«Легальні аборти рятують життя». Під посольством Польщі в Києві відбулась акція на підтримку польських жінок — фото, відео

Українці 26 жовтня вийшли на протест під посольство Польщі на знак солідарності з активістками країни, які вже протягом кількох днів мітингують проти рішення Конституційного суду республіки про заборону абортів.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Противники заборони абортів скандували «Права жінок — права людини», «Вибір за мною», «Відчепіться від жінок», «Легальні аборти рятують життя» та інше.

Фото: Денис Прядко / НВ
Фото: Денис Прядко / НВ
Фото: Денис Прядко / НВ
Фото: Денис Прядко / НВ
Фото: Денис Прядко / НВ
Фото: Денис Прядко / НВ
Фото: Денис Прядко / НВ

Активістка руху Femen сьогодні вранці також висловила своє незадоволення рішенням польського суду. Вона роздяглася під посольством республіки. На її тілі були написані лозунги «Моє тіло — мій вибір» та «Сестри, до зброї». Дівчину майже одразу забрали до поліційної автівки.

Фото: REUTERS/Valentyn Ogirenko
Читайте також:
Активістка Femen оголилася перед Зеленським: поліція склала адмінпротокол за дрібне хуліганство

На місце проведення акції прийшли й члени організації Традиція і порядок, щоб підтримати рішення польського суду на заборону абортів.

Вони скандували: «Аve Maria, deus vult» та «Слава Ісусу Христу».

Фото: Денис Прядко / НВ
Фото: Денис Прядко / НВ
Фото: Денис Прядко / НВ
Фото: Денис Прядко / НВ

Протестувальників розвили по різні сторони вулиці. За порядком стежила поліція. Обійшлося без сутичок.

Фото: Денис Прядко / НВ

Акції солідарності з польськими жінками пройшли також у Харкові та Львові.

Так під консульством Польщі у Харкові зібралося близько 70 людей, передає видання Харків сьогодні.

40 людей близько 13:00 протестували проти заборони абортів у Польщі. Вони стояли з плакатами «Не тобі народжувати» та «Тіло жінки — справа жінки». Мітинг тривав близько години.

Зібралися на протест і близько 15-ти традиціоналістів, які відстоювали правильність рішення польського Конституційного суду. Вони були відділені кордоном поліції.

За словами однієї з учасниць акції на захист жінок, акція проти абортів була організована після анонсу феміністичної акції: «вони прийшли, щоб зайняти місце», — заявила дівчина у коментарі виданню.

Біля Генерального консульства Польщі у Львові близько півсотні активістів 26 жовтня провели акцію солідарності з жінками сусідньої держави. За їхніми заявами, рішення Конституційного суду Польщі про визнання незаконними абортів є спробою позбавити польок прав і свобод, передає Радіо Свобода.

Під час заходу учасники тримали плакати з гаслами на кшталт «Сестринство Підтримка Солідарність», «Моє тіло — мій закон», «Я — людина, а не репродуктивний орган».

Фото: Радіо Свобода

Учасниця акції, представниця Феміністичної майстерні у Львові Марія Собко сказала в коментарі виданню, що акція солідарності стосується всіх жінок.

«Це безпрецедентний випадок у Польщі, бо у цій країні було одне з найсуворіших законодавств проти абортів. Тепер ще сильніше вирішили заборонити проведення абортів. Навіть якщо медичні показники свідчать про ризик важкого ураження плоду або невиліковної хвороби, яка загрожує його життю, аборт буде заборонений у Польщі. 98% з тих абортів у Польщі, які були зроблені законно, забороняються. Це повна, по суті, заборона абортів у Польщі», — каже Собко.

Фото: Радіо Свобода

Нагадаємо, 22 жовтня Конституційний суд Польщі обмежив право жінок на аборт, визнавши неконституційним положення відповідного закону, що дозволяє переривати вагітність при вродженій інвалідності плода.

Тепер аборт буде дозволено лише в разі зґвалтування, інцесту або загрози життю і здоров’ю матері. До цього вроджена інвалідність плода була однією з небагатьох законних підстав для переривання вагітності в Польщі, — близько 98% абортів в країні робили саме з цієї причини.

У переважно католицькій Польщі одні з найсуворіших законів у Європі щодо абортів.

Панівна партія Польщі Право і справедливість (PiS) давно прагнула обмежити право на аборт, але відступила через негативну реакцію громадськості — «чорний протест». У 2016 році проти виступили близько 100 тисяч людей. Більшість суддів Конституційного суду призначила саме PiS.

Редактор: Софія Лазарова

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/events/akciya-na-pidtrimku-legalnih-abortiv-u-polshchi-pid-posolstvom-polshchi-v-kiyevi-novini-kiyeva-50120152.html”