Кандидат у мери Дніпра Загід Краснов підкупив понад 25 тисяч виборців – оприлюднено докази

Шалена явка, ажіотаж виборців та гіперактивне фотографування своїх бюлетенів – так відбувається другий тур виборів у Дніпрі 22 листопада. Весь цей виборчий хаос пов‘язаний із масштабною схемою з підкупу виборців, організованою кандидатом у мери Дніпра Загідом Красновим.

zgid krasnov podkup izbirateley
Загід Краснов Фото: 5 канал

Раніше про схему розповідали експерти на круглому столі – підкуп реалізовується через групу у Viber, система якої більше схожа на піраміду. Вартість одного голосу – 1500 гривень, за кожного приведеного друга – плюс 200 гривень у кишеню. Здебільшого «продаються» молоді люди та студенти, які не розуміють, що потім ці кошти швидше за все повертатимуться в кишеню з бюджету їхнього ж міста.

Об этом сообщает THE Люди

Неспростовні докази підкупу оприлюднено на сторінці «Стоп корупції» у Facebook після журналістського експерименту Кирила Вольного.

«Минулого тижня я вступив у славнозвісну групу у Viber, яка називається «Підзаробіток Дніпро вибори». Залишив там видумані дані, але справжній телефон. Мені сказали, що наберуть у день виборів та скажуть, за кого голосувати. І ось цей дзвінок і надійшов. Мені сказали голосувати за Загіда Краснова. Це є прямим доказом того, що ця група збирає голоси конкретно за нього», – розповідає він.

Гроші виборці отримують після фотопідтвердження бюлетеня з поміткою за Краснова.

Зазначимо, станом на 12:00 цього дня було зафіксовано вже щонайменше 89 випадків фотографування бюлетенів виборцями. За процесом стежать активісти та журналісти проєкту «Стоп корупції».

В Україні за продаж свого голосу на виборах передбачена кримінальна відповідальність за ст. 160 ККУ. Тобто карають не тільки тих, хто підкуповує виборців, а й тих, хто продає свої голоси.

Покарання за продаж голосу на виборах загрожує у тому разі, якщо людина прийняла пропозицію, обіцянку або вже отримала гроші у розмірі понад 125 гривень – тобто 3% від розміру мінімальної зарплати за:

  • відмову від участі в голосуванні;
  • голосування більш ніж один раз;
  • голосування за окремого кандидата або за відмову від голосування;
  • передачу виборчого бюлетеня іншій особі.

За продаж голосу на виборах людині загрожує:

  • штраф у розмірі від 1 тисячі 700 гривень до 5 тисяч 100 гривень;
  • виправні роботи до 2 років або 2 роки обмеження волі.
Читати також:
Масові обшуки в Дніпрі: копи перевіряють телефони куплених Красновим виборців (фото)
Поділитись


Джерело статті: “https://stopcor.org/kandydat-u-mery-dnipra-zagid-krasnov-pidkupyv-ponad-25-tysyach-vyborcziv-oprylyudneno-dokazy/”