США почали виводити військову техніку із Сирії – ЗМІ

Очікують, що виведення військ США почнуть із північних районів Сирії

Після рішення президента США Дональда Трампа вивести американські війська із Сирії, із країни вивезли першу партію наземної військової техніки, повідомив 11 січня телеканал CNN із посиланням на поінформовані джерела.

Чиновник з адміністрації президента США повідомив телеканалу, що деякі вантажі вже вивезли. Із міркувань безпеки він не уточнив, яку техніку, звідки і яким транспортом вивозять насамперед.

За даними телеканала, обладнання почали вивозити з північних районів країни.

Трамп оголосив про перемогу над бойовиками "Ісламської держави" в Сирії 19 грудня. 23 грудня телеканал CNN повідомив, що в Пентагоні підписали указ про виведення звідти американських військ.

24 грудня президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив Трампу, що Туреччина може впоратися із залишками терористів ІДІЛ у разі, якщо матиме можливість самостійно діяти в Північній Сирії.

29 грудня перша група американських військових покинула Сирію.

30 грудня сенатор Ліндсі Грем заявив, що Трамп готовий поставити на паузу виведення американських військ із Сирії. Для нього нібито стала одкровенням заява американських військовослужбовців в Іраку, які розповіли, що бойовиків ІДІЛ остаточно не переможено.

31 грудня Трамп ухвалив рішення розтягнути виведення американських військ із Сирії на чотири місяці.

5 січня канал NBC із посиланням на чиновника Білого дому повідомив, що частину американських військових можуть залишити на півдні Сирії попри наказ Трампа.

Американські військовослужбовці в Сирії переважно тренують місцеві неурядові військові формування, які ведуть боротьбу з ІДІЛ.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-ssha-pochali-vivoditi-vijskovu-tehniku-z-siriji-651555.html”