Приватна фірма вкрала понад 14 млн грн на будівництво казарм для військових – прокуратура Києва

За отримані авансом майже 15 млн грг підрядник мав почати первинну підготовку до будівництва, проте зроблено нічого не було, а гроші виявилися вкраденими

Керівникам київської приватної будівельної фірми оголошено підозру у розкраданні 14,4 млн грн, виділених із Державного бюджету України на будівництво житлових комплексів (казарм поліпшеного типу) для військовослужбовців Збройних сил України в Новограді-Волинському Житомирської області, повідомляє прес-служба прокуратури міста Києва.

Під час слідчих дій, проведених слідчими Головного слідчого управління Національної поліції за підтримки Головного управління Державної фіскальної служби та управління захисту економіки департаменту захисту економіки Національної поліції в Житомирській області встановлено, що 2018 року Північне територіальне квартирно-експлуатаційне управління Міністерства оборони України уклало із приватною будівельною фірмою низку договорів на будівництво житла для військових на загальну суму 54,5 млн₴ Як аванс фірма отримала приблизно 15 млн грн, за які протягом трьох місяців із моменту отримання мали закупити всі необхідні для будівництва матеріали, конструкції і вироби.

"Однак, діючи всупереч вимогам законодавства та з метою незаконного заволодіння державними коштами, директор підрядної фірми разом з іншими посадовими особами цієї компанії провели ряд безтоварних операцій із підконтрольними фірмами. Таким чином державні кошти були виведені в тіньовий сектор економіки, привласнені зловмисниками і використані на придбання нерухомості, особистих транспортних засобів та інші потреби", – ідеться в повідомленні прокуратури.

Від дій розкрадачів держава зазнала збитків у розмірі 14,4 млн₴ За результатами слідчих дій підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчинене у складі організованої групи та/або в особливо великих розмірах), висунено посадовим особам фірми – засновнику, директору і головному бухгалтеру.

Прокуратура передала до суду клопотання із проханням про взяття підозрюваних під варту й арешт їхнього майна. Також проводять цивільно-правові дії з повернення привласнених коштів, контракт на надання будівельних послуг Міноборони розірвав ще 2018 року.

25 лютого програма "Наші гроші" опублікувала перші дві частини розслідування про розкрадання в оборонному секторі України. За даними журналістів, фігуранти схеми заробили як мінімум 250 млн грн під час війни на Донбасі. Журналісти стверджують, що учасники групи за допомогою фірм-прокладок скуповували контрабандою вживані запчастини до військової техніки в Росії і у два – чотири рази дорожче перепродували їх заводам "Укроборонпрому". Такою "прокладкою" був, зокрема, завод "Кузня на Рибальському", який до 2018 року належав президенту України Петрові Порошенку. Згідно з розслідуванням, у схемі брали участь нинішній глава "Укроборонпрому" Павло Букін, перший заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) Олег Гладковський і його син Ігор.

26 лютого позаштатний радник президента України, помічник міністра оборони Юрій Бірюков поінформував, що із 2015 року прокуратура займається п’ятьма кримінальними провадженнями щодо цього, а НАБУ – одним.

11 березня представник президента у Верховній Раді України, народний депутат від "Блоку Петра Порошенко" Ірина Луценко заявила, що за останні п’ять років Генеральна прокуратура України відкрила більше ніж 400 проваджень щодо розкрадань у Збройних силах України.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/privatna-firma-vkrala-ponad-14-mln-grn-na-budivnitstvo-kazarm-dlja-vijskovih-prokuratura-kijeva-842131.html”