"Я пережив моральні страждання". Правозахисник Пономарьов не відкидає, що подасть скаргу на начальника ГУВС Москви

Пономарьова (у центрі) заарештували 5 грудня

Російський правозахисник Лев Пономарьов, який відбував 16 діб арешту у московському спецприймальнику, не відкидає, що подасть скаргу на начальника ГУВС Москви Олега Баранова за порушення, допущені під час виписки із спецприймальника. Про це він повідомив в інтерв’ю радіостанції "Эхо Москвы".

За словами Пономарьова, його відпускали не зі спецприймальника, де його тримали, а з ОВД "Мещанское", куди його через ворота вивезли на легковому автомобілі.

"І тільки там віддали мені телефон. Я вимагав, щоб мені дали телефон у спецприймальнику, тому що я хотів зателефонувати адвокату. Я знав, що адвокат поряд, уже тут стоїть, напевно, на вулиці. Але вони мені не дали телефон. Знову порушення прав. Безперечно, я це все буду оскаржувати", – сказав правозахисник.

На уточнювальне запитання, чи буде він писати скаргу, він відповів: "Зараз не знаю, чи буду я це робити".

"Я, радше, подам до начальника ГУВС міста Москви, по-моєму, Баранов його прізвище, і моральна компенсація всього того, що я пережив. Це він повинен відповідати за всі ці дії. Не знаю, можливо, йому теж хтось наказав. Може, я такий важливий, що йому хтось із Кремля наказав. От нехай він відповідає. Я пережив моральні страждання", – заявив Пономарьов.

Правозахисника заарештували 5 грудня на 25 діб "за повторне порушення правил проведення публічного заходу". Приводом для арешту став пост на сторінці Пономарьова у "Фейсбуці" із запрошенням до участі в несанкціонованій акції "За наших і ваших дітей" на підтримку фігурантів кримінальних справ "Сети" і "Нового величия", яка відбулася біля будівлі ФСБ на Луб’янці 28 жовтня.

7 грудня Мосміськсуд скоротив арешт до 16 діб.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-ja-perezhiv-moralni-strazhdannja-pravozahisnik-ponomarov-ne-vikljuchiv-shcho-podast-skargu-na-nachalnika-guvs-moskvi-601004.html”