Верховний лідер Ірану назвав американських політиків ідіотами


Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї назвав "першокласними ідіотами" американських політиків, за їх "зухвалі заяви" і "помилкові прогнози щодо Ісламської Республіки", коли 41 рік тому Вашингтон підтримав іранського шаха Мохаммеда Резу Пехлеві, поваленого в результаті Ісламської революції 1979 року.

"Політики США хваляться своїми розрахунками і далекоглядністю. Тут також деякі люди, знаходяться під впливом Заходу, хваляться владою США. Однак, зовсім недавно один з американських чиновників заявив, що сподівається, що він буде святкувати Різдво в Тегерані. Різдво було кілька днів тому", — сказав Хаменеї з нагоди 41-й річниці повстання в Кумі, з якого почалася Ісламська революція в Ірані. "Деякі політики роблять вигляд, що вони злі, з чим, звичайно, я не згоден; однак вони першокласні ідіоти".

Відносини США та Ірану загострені на тлі взаємних погроз, односторонньому виході Трампа з Ядерної угоди та звинувачень в тому, що Тегеран таємно продовжує розробляти ядерну зброю, спроб голови Білого дому замінити іранську нафту для своїх союзників. Компанії-гіганти почали йти з Ірану ще до набуття чинності санкцій.

Як зазначає оглядач Віталій Федянін у своїй статті "Іранський прецедент Трампа", санкції США боляче вдарили по іранській економіці ще до офіційного введення їх в дію.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/verhovniy-lider-iranu-nazvav-amerikanskih-politikiv-idiotami-299078_.html”