CNN: Манафорт "зливав" Ахметову і Льовочкіну дані про вибори в США

Американець писав своїм колишнім українським працедавцям, що чекає від них заборговані мільйони доларів.

Манафорт передавав дані про вибори в США українським олігархам / Flickr/Jesse Baca

Українські олігархи Сергій Льовочкін і Рінат Ахметов роками платили американському політтехнологу Полу Манафорту за його роботу в Україні.

Під час виборів у США в 2016 році тепер підсудний американець умисне передавав їм дані про кампанію, якими він також ділився з пов’язаним зі спецслужбами Росії Костянтином Кілімником.

Про це повідомляє CNN з посиланням на джерела. Минулого літа американські прокурори визнали, що команда слідчих Роберта Мюллера, які з’ясовують деталі російського втручання у вибори, певний час вивчала відносини Льовочкіна і Ахметова з Манафортом. Оскільки олігархи грали ключову роль у лобістській роботі американця в Україні.

Департамент юстиції США перед тим попросив Мюллера звернути увагу на зв’язки екс-голови виборчого штабу Дональда Трампа з проросійськими українцями, щоб з’ясувати, чи пов’язані вони якось із вірогідною координацією російських дій з кампанією кандидата-республіканця. Цього тижня стало відомо, що Кілімник отримував дані про американські вибори.

Манафорт отримав мільйони доларів за свою політичну роботу в Україні. Як стверджують прокурори, ці кошти включають електронні перерахунки від Ахметова і Льовочкіна через офшорні рахунки. З 2015 року цей заробіток американця остаточно вичерпав себе. Однак, в серпні 2016 року в одному з електронних листів до своїх колишніх роботодавців він писав, що чекає на виплату 2,4 мільйонів доларів у листопаді 2016 року за ту роботу, яку він виконав в Україні. Про це свідчать судові документи.

Прес-секретар Манафорта Джейсон Малоні підтвердив, що політтехнолог чекав на перерахунок вказаної суми від своїх українських політичних роботодавців включно з Ахметовим і Льовочкіним. Але ці гроші повинні були покрити старі борги, які виникли ще до того, як стартувала передвиборча кампанія Трампа. І це не була оплата за передачу олігархам даних про соціологічні опитування в США.Джерело статті: “https://www.unian.ua/m/world/10404042-cnn-manafort-zlivav-ahmetovu-i-lovochkinu-dani-pro-vibori-v-ssha.html”