У Слідкомі РФ заявили, що в загибелі журналістів у ЦАР винен "Центр управління розслідуваннями" Ходорковського

Про смерть журналістів стало відомо 31 липня

У Слідчому комітеті Росії заявили, що "Центр управління розслідуваннями" (Центр "Досьє") бізнесмена Михайла Ходорковського озвученою напередодні версією розслідування намагається виправдати власні прорахунки. Про це йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

"Ініціюючи публікації щодо цієї теми у ЗМІ, інтернет-проект "Центр управління розслідуваннями" явно має на меті виправдати власні прорахунки під час підготовки небезпечної подорожі, вважаючи за краще висувати власні версії і звинувачувати в цьому непричетних. Але заперечувати очевидне можна лише доти, доки всі обставини події не буде встановлено", – ідеться в повідомленні.

У заяві офіційного представника Слідчого комітету Світлани Петренко йдеться, що відомство проводить комплекс слідчих дій із метою встановити особи вбивць журналістів.

"Наявні в розпорядженні слідства матеріали свідчать про те, що співробітники інтернет-проекту "Центр управління розслідуваннями" запропонували російським журналістам за грошову винагороду в розмірі $20 тис. зняти документальний фільм на території ЦАР, що входить до десятка найнебезпечніших країн світу. Незважаючи на це, жодної охорони журналістам не було забезпечено, вони прибули в ЦАР за туристичними візами і не проходили акредитації", – додала Петренко.

31 липня 2018 року в ЦАР стало відомо про загибель російських журналістів Орхана Джемаля, Кирила Радченка та Олександра Расторгуєва, які знімали документальний фільм про діяльність Пригожина, одним з епізодів якого мав стати сюжет про російських найманців у ЦАР.

За даними "Дождя", загиблий у ЦАР Джемаль почав у лютому 2018 року розслідування ймовірного постачання зброї з Росії приватним військовим компаніям, що діють у цій країні.

10 січня Ходорковський і центр "Досьє" оприлюднили дані розслідування. Вони вважають, що виявили докази, які вказують на причетність до вбивства росіян найманців, що працюють на одну зі структур бізнесмена Євгена Пригожина: співробітників "М-Фінанс" Олександра Сотова і Валерія Захарова, останній із яких є радником президента ЦАР, а також високопоставленого співробітника жандармерії ЦАР Еммануеля Котофіо, який спілкувався із Сотовим і Захаровим телефоном.

Бізнесмен підкреслив, що цю версію пояснюють факти, однак довести її мають правоохоронні органи.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-u-sledkome-rf-zajavili-shcho-v-zagibeli-zhurnalistiv-v-tsar-vinen-tsentr-upravlinnja-rozsliduvannjami-hodorkovskogo-652105.html”