Верховний Суд залишив чинною відмову ЦВК у реєстрації Симоненка кандидатом у президенти

29 січня Симоненко подав документи у ЦВК як висуванець на пост президента України від політичної партії

Верховний Суд залишив чинною відмову Центральної виборчої комісії лідеру Комуністичної партії Петрові Симоненку в реєстрації кандидатом у президенти України. Про це 12 лютого повідомили в прес-службі суду у Facebook.

"Якщо кандидата на пост президента України висунуто партією, статут, найменування та символіка якої не відповідають вимогам закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", це обумовлює відмову йому в реєстрації", – заявили у Верховному Суді.

У ВС нагадали, що до виборів також не допустять політичні партії, обласні, міські, районні організації або інші структурні утворення, діяльність, найменування та символіка яких не відповідають вимогам закону.


https://www.facebook.com/supremecourt.ua/posts/392443064863918

У грудні 2015 року Окружний адміністративний суд Києва заборонив діяльність Компартії України. 15 січня 2016 року в Київському апеляційному адміністративному суді було відкрито провадження за апеляційною скаргою КПУ, розгляд справи триває досі. У Міністерстві юстиції України повідомили, що поки рішення суду про заборону не набуло чинності, Компартія може продовжувати свою діяльність.

29 січня Симоненко подав документи у ЦВК як висуванець на пост президента України від своєї політичної партії. 2 лютого йому відмовили в реєстрації кандидатом .

Голова Комітету виборців України Олексій Кошель у коментарі виданню "ГОРДОН" заявляв, що Симоненко не зможе бути кандидатом у президенти від КПУ, але міг би брати участь у виборах як самовисуванець.

Симоненко й Компартія просили суд зобов’язати ЦВК повторно розглянути подані документи й зареєструвати лідера КПУ кандидатом на пост президента України, однак Шостий апеляційний адміністративний суд не задовольнив позовів.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/verhovnij-sud-zalishiv-u-sili-vidmovu-tsvk-u-rejestratsiji-simonenka-kandidatom-u-prezidenti-733595.html”