"Нафтогаз України": Медведчук говорить про постачання газу за ціною $240 – $260 за 1000 м³. Ми купували на відкритих торгах в ЄС у березні за ціною $226

У НАК нагадали, що "Газпром" заборгував "Нафтогазу" $2,8 млрд компенсації

Україна купує газ дешевше, ніж за ціною, про яку після переговорів у Москві говорив голова політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктор Медведчук, повідомила 22 березня у "Фейсбуці" прес-служба НАК "Нафтогаз України".

"Нагадаємо нашим російським колегам, що за чинним контрактом, зміненим в арбітражі, вони вже мусять продавати нам газ за ціною на 48% дешевше, ніж та, яка б вийшла в березні за формулою у початковому контракті. Тому пропонувати знижку 25% – це якось несерйозно. Також цікаво, що пан Медведчук говорить про поставки газу за ціною $240 – $260 за 1000 м³. Ми купували на відкритих торгах в ЄС у березні за ціною в середньому $226 за 1000 м³. А на квітень ціна знизилася до рівня близько $217 за 1000 м³", – повідомили в НАК.

У прес-службі нагадали, що "Газпром" заборгував "Нафтогазу" $2,8 млрд компенсації.

"Ми заморозили активи "Газпрому" в Нідерландах та інших юрисдикціях на суму більше цієї. Отримання грошей із Нью-Йоркської конвенції – це питання часу. Хотілося б розуміти позицію пана Медведчука і пана [позафракційного нардепа Юрія] Бойка щодо цієї суми, що дорівнює приблизно 80% бюджету на охорону здоров’я в Україні. А ще нам цікаво, чи не забув пан Бойко обговорити долю вишок свого імені, які Росія вкрала у нас у Чорному морі. Нагадаймо, суд у Гаазі визнав Росію винною в незаконному захопленні наших активів і приступив до визначення обсягу компенсації", – продовжили в "Нафтогазі".

У НАК додали, що така компенсація може становити приблизно $5 млрд і відсотки.

"Це вже близько чотирьох бюджетів на ремонт доріг або два бюджети на освіту і зарплату вчителям. Саме таких переговірників і бракує "Газпрому" за столом. Ми їх чекали", – резюмували в НАК.


https://www.facebook.com/NaftogazUA/posts/2194016080678165

22 березня кандидат на пост президента України позафракційний нардеп Юрій Бойко і голова політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктор Медведчук провели зустріч із прем’єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим і головою правління "Газпрому" Олексієм Міллером у Москві. Вони обговорювали "відновлення економічних зв’язків" із РФ, "співробітництво в газовій галузі та прямі контракти на постачання газу". Медведчук за підсумками переговорів заявив, що якщо з 1 січня 2020 року буде укладено новий контракт про постачання газу безпосередньо з РФ, то "зниження ціни може бути як мінімум на 25%".

Служба безпеки України вже пообіцяла дати правову оцінку цим переговорам.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/naftogaz-ukrajini-medvedchuk-govorit-pro-postachannja-gazu-za-tsinoju-240-260-za-1000-m3-mi-kupuvali-na-vidkritih-torgah-v-jes-u-berezni-za-tsinoju-226-834176.html”